• al. Wojciecha Korfantego 138A lok. 114, 40-156 Katowice

Kredyty frankowe – pomoc prawna

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie – czy warto zająć się tematem i unieważnić mój kredyt CHF? Odpowiedź powinna być twierdząca. Dlaczego trwanie w tej umowie jest niekorzystne? Kredyt we frankach Katowice może zostać unieważniony. 

Nieograniczone ryzyko wahań kursu walut

Kredyt CHF i wysokość rat uzależniona jest o wahań kursowych waluty, z którą jest związany. Historia pokazywała, że jest to mało komfortowa sytuacja. Kredytobiorca nigdy tak naprawdę nie wie, ile będzie wynosić jego rata. Dodatkowo problemem jest, że to bank dowolnie mógł kształtować ten kurs, gdyż jego wysokość określały klauzule indeksacyjne. Należy dodać, że sądy, w tym w Katowicach, Gliwicach czy Częstochowie orzekały, iż klauzule te są niedozwolone. 

Wartość spłaty nawet kilkukrotnie przewyższająca wartość mieszkania.

W latach 2005-2008, aby móc kupić mieszkanie, konieczne było się uwikłanie w kredyt CHF. Banki oszukiwały klientów wskazując, że nie mają oni zdolności kredytowej w PLN. Zupełnie inaczej kształtowało nie to w przypadku kredytu indeksowanego czy denominowanego do CHF. Tutaj nagle kredytobiorca był wypłacalny, więc kredyt frankowy otrzymywał bez żadnych problemów

Banki zachowały się nieuczciwie względem klientów.

Uwikłanie ludzi w toksyczny produkt, jakim jest umowa we frankach, jest po prostu nieuczciwe. Banki dobrze wiedziały, że kurs prędzej czy później wystrzeli. Warto pamiętać, że w większości przypadków kredytobiorca nawet przez chwilę nie otrzymywał CHF, a wartość franka była przeliczana wg ustaleń własnych banku (np. Millennium). Cała operacja to zwykły fortel, aby zysk banku był jak największy. Należy dodać do tego kwestię spreadu walutowego, czyli dodatkowego wynagrodzenia, o którym bank w żaden sposób nie informował. 

Jak orzekają sądy?

Kredyt walutowy może być unieważniony w każdym sądzie – Katowice, Warszawa, Kraków czy Łódź. Wszędzie linia orzecznicza kształtuje się pozytywnie dla powodów. Oczywiście zawsze jest ryzyko niekorzystnego roztrzygnięcia, lecz ilość wyroków negatywnych jest znacznie mniejsza niż spraw wygranych. Kancelaria frankowicze Katowice – pomagam Klientom w walce z bankiem 

Koszty postępowania nie są wysokie.

Należy pamiętać, że opłata sądowa od pozwu o unieważnienie kredytu frankowego to tylko 1000 zł. Oczywiście należy do tego doliczyć koszty obsługi prawnej, lecz są one ustalane indywidualnie w zależności od sprawy i nieraz bywają bardzo akceptowalne. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania umowy kredytu i koniecznych do wykonania czynności administracyjnych. Kredyty frankowe – Katowice obsługiwane przez naszą Kancelarię.

Od czego zacząć walkę z bankiem w przypadku kredytu frankowego? Pozew do sądu

W pierwszej kolejności warto skontaktować się z adwokatem, który szczegółowo objaśni cały proces związany z dochodzeniem roszczeń. Takie spotkanie służy również nabraniu przekonania, że decyzja o wytoczeniu powództwa jest zasadna i może stanowić wybawienie od problemów. Banki w trakcie procesu mogą proponować ugody, ale są one niekorzystne dla frankowiczów. 

POBIERZ PORADNIK FRANKOWICZA

PORADNIK FRANKOWICZA
Poradnik Frankowicza

Kalkulator kredytu zaciągniętego i spłacanego w CHF

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kredyt frankowy CHF
Podsumowanie
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Kalkulator kredytu w pełni spłaconego zaciągniętego w PLN i spłacanego w PLN z przewalutowaniem na CHF

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalkulator kredytu spłaconego w PLN z przewalutowaniem na CHF
Podsumowanie
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Dane kontaktowe

  • Katowice, al. Wojciecha Korfantego 138A lok. 114

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Kontakt