• al. Wojciecha Korfantego 138A lok. 114, 40-156 Katowice

Dochodzenie odszkodowania

Powstanie szkody wiąże się nierozłącznie z koniecznością podjęcia wielu czynności, które składają się na dochodzenie odszkodowania. Zakłady ubezpieczeń niechętnie wypłacają odszkodowania i zadośćuczynienia. Niezależnie czy ubezpieczyciel likwiduje szkodę w Katowicach czy Warszawie – z reguły pojawia się problem przy likwidacji. Przede wszystkim zaniżane są kosztorysy naprawy oraz przyznawane kwoty zadośćuczynień. Jak poradzić sobie w trudnej batalii z zakładem ubezpieczeń? Co zrobić, aby otrzymać należne odszkodowanie?

Wypadek komunikacyjny – zgłoszenie szkody.

Przede wszystkim należy zebrać dokumenty dotyczące szkody oraz takie zdarzenie zgłosić do zakładu ubezpieczeń. Zgłoszenie szkody powinno być krótkie, syntetyczne, bez zbędnych opisów. Należy pamiętać, że nie powinniśmy ubezpieczycielowi przekazywać informacji, który mogą utrudnić dochodzenie odszkodowania. Zakład ubezpieczeń wykorzysta każdy błąd, a skutek może być opłakany – odmowa wypłaty.

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny – istotność reklamacji. 

Po zgłoszeniu następuje okres wyczekiwania na decyzję. W większości przypadków nasze oczekiwania co do wysokości odszkodowania, a propozycja zakładu znacznie się rozmijają. Konieczne jest sporządzenie odwołania, aby uzyskać wyższe kwoty zadośćuczynienia czy samego odszkodowania. W reklamacji należy podać wszelkie argumenty przemawiające na naszą korzyść oraz unikać kwestii kontrowersyjnych.

Odszkodowania powypadkowe – prowadzenie sprawy sądowej

Jeżeli ubezpieczyciel nie odpowie na nasze żądania zgodnie z oczekiwaniami, pozostaje drogą sądowa. Jeżeli mieszkamy w Katowicach, to możemy pozew złożyć w sądzie rejonowym lub okręgowym (w zależności od wysokości dochodzonej kwoty). Po złożeniu pozwu wiele zakładów szuka ugody, aby nie ponosić kosztów postępowania. Nie musimy w takiej sytuacji prowadzić procesu, bo jest możliwe porozumienie miedzy stronami.

Pomagam na etapie przedsądowym i sądowym:

  • dochodzenie odszkodowania Katowice i inne miasta na terenie Śląska i nie tylko
  • odszkodowania powypadkowe komunikacyjne Katowice
  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę (np. za ból, cierpienie, strach, utratę osoby bliskiej)
  • koszty opieki (także sprawowaną przez osoby bliskie)
  • utracone zarobki z tytułu umowy o pracę, cywilnoprawnych czy działalności
  • koszty pogrzebu (ponad zasiłek pogrzebowy)
  • renta (np. dla dziecka po stracie rodzica)
  • koszty leczenia, które mogą okazać się bardzo drogie, a są niezbędne
  • rehabilitacja

Odszkodowania powypadkowe Katowice – kontakt z kancelarią?

Jeżeli Ty lub Twój bliski był ofiarą wypadku komunikacyjnego lub innego zdarzenia, skontaktuj się Kancelarią.

Dane kontaktowe

  • Katowice, al. Wojciecha Korfantego 138A lok. 114

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Kontakt