Kradzież pieniędzy z konta Alior Bank i innych instytucji finansowych to nierzadki scenariusz. Złodzieje podają się za pracownika i wyłudzają dane logowania lub przejmują dostęp do naszych kont poprzez „niebezpieczne SMS-y”. Zdarzenia takie mogą spowodować dla klientów szkodę o znacznej wartości, która z pewnością mocno obciąży budżet oszukanych.  Sam bank często publikuje na swojej stronie komunikaty dotyczące nowych metod oszustw w ich imieniu. Niestety niewiele osób do nich dociera.. Przez brak zainteresowania posiadaczy kont w Alior Banku tymi kwestiami i często ich nieostrożność, złodzieje mają szerokie pole do działania.

Kradzież pieniędzy z konta Alior Bank. Jak się uchronić przed takim zdarzeniem?

Aktualnie pojawiają się coraz to nowsze metody okradania posiadaczy kont bankowych. Sam Alior Bank ostrzega przez oszustwami dokonywanymi przez internet, fałszywe infolinie, podejrzane wiadomości mailowe czy SMS-y. Najszersze pole do działania dla złodziei daje się klikając w podejrzane linki w mailach czy SMS-ach otrzymywanych od „banku”. W ten sposób oszuści, otrzymując dane logowania do kont bankowych, a często także kart ,posiadają nieograniczony dostęp do środków pieniężnych, które posiadamy. Należy także uważać na podejrzane transakcje internetowe, które również stają się coraz popularniejszą metodą oszustw. Jeszcze inną metodą jest wspomniany wcześniej kontakt z infolinii, gdzie fałszywy konsultant stara się na różne sposoby pozyskać nasze dane do logowania czy inne dane, jak chociażby karty kredytowej. Taki „pracownik” często też wspomina o tym, że właśnie dokonano kradzieży czy nastąpiła próba jej dokonania i należy zainstalować aplikację. Gdy ofiara zainstaluje taką aplikację, naraża się na kradzieży pieniędzy z konta Alior Bank, jeśli posiada tam rachunek. Skutki takich działań mogą być opłakane.

Co zrobić, gdy dokonano kradzieży pieniędzy z posiadanego konta bankowego?

Podstawowym działaniem, które powinno się podjąć, jest kontakt z bankiem i zablokowanie wszelkich kanałów komunikacji, na podstawie których złodzieje mogą dokonywać dalszych transakcji z naszego rachunku. Inne działania, które należy podjąć w przypadku kradzieży, znajdują się w artykule Kradzież pieniędzy z konta internetowego.

Kradzież pieniędzy z konta bankowego w Alior Bank – kontakt z Kancelarią.

Jeżeli zostałeś oszukany przez przestępcę internetowego i chcesz odzyskać środki – skontaktuj się z Kancelarią.

Click or drag files to this area to upload.You can upload up to 5 files.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Nieautoryzowane transakcje Kradzież pieniędzy z konta PKO BP