Złodziej podający się za pracownika banku oszukał nieświadomego konsumenta i nastąpiła kradzież pieniędzy z konta PKO BP. Tego typu zdarzenia mogą spowodować szkodę o znacznej wartości, której skutki mogą być opłakane dla budżetu domowego i stanowić wieloletnie wyzwanie. PKO BP S.A., a właściwie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, to największy bank w Polsce o długiej tradycji. Wiele osób korzysta z jego usług przez znaczny okres czasu. Niestety nie wszyscy konsumenci nadążają za nowinkami technicznymi, a metody złodziei są coraz bardziej zuchwałe.

Kradzież pieniędzy z konta PKO BP. Jak się uchronić przed takim zdarzeniem?

Aktualne metody na okradanie posiadaczy kont to głównie oszustwa dokonywane przez internet lub „infolinię”. W praktyce wygląda to tak, że udający zainteresowanie naszą ofertą sprzedaży na OLX próbuje się kontaktować przez WhatsApp i podaje link, pod którym możemy szybko otrzymać pieniądze za sprzedany towar. Jest to oczywiście fortel, bo kliknięcie w niego skieruje nas na fałszywą stronę logowania do banku. Wpisując tam dane podajemy dane dostępowe złodziejom, którzy w ekspresowym tempie wyczyszczą konto lub zaciągną na naszą rzecz kredyty czy pożyczki. Należy zatem pamiętać, aby wystrzegać się tego typu sytuacji i transakcję prowadzić poprzez aplikację sklepu czy portalu aukcyjnego.

Inna metoda to kontakt z infolinii, gdzie fałszywy konsultant pod różnymi pretekstami próbuje pozyskać nasze dane logowania. Najczęściej informuje, że ktoś właśnie się włamał na konto i aby złapać takiego osobnika, należy zainstalować aplikację (np. Quicksupport). Oszust dzwoni z numeru, który faktycznie odpowiada temu z infolinii. Instalując taką „appkę” narażamy się na kradzież pieniędzy z konta PKO BP, jeżeli tam mamy rachunek. Skutki więc mogą być opłakane.

Co robić, gdy już nastąpi kradzież pieniędzy z naszego konta bankowego w PKO BP?

W pierwszej kolejności należy pilnie skontaktować się z bankiem i zablokować wszelkie kanały komunikacji, pod którymi złodzieje mogą dalej czerpać z naszego rachunku. Dalsze kroki opisywałem w tym artykule -> Kradzież pieniędzy z konta internetowego. Zachęcam do lektury.

Kradzież pieniędzy z konta bankowego PKO BP – kontakt z Kancelarią.

Jeżeli zostałeś oszukany przez przestępcę internetowego i chcesz odzyskać środki – skontaktuj się z Kancelarią.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Nieautoryzowane transakcje
Włamanie na konto bankowe – pomoc prawna
ING – kradzież pieniędzy z konta